Rinnamärgi kujundusest

Rinnamärgi kujunduse valmistamisel palume meeles pidada järgmist:

1) Märgi mõõtude osas arvestage nähtava ala ja inserdi suurusega. Nähtavale alale peaks mahtuma kõik see, mida te märgil esitada tahate. See ala on mõni millimeeter väiksem, kui märgi mõõt, sest osa mõõdust jääb serva peale.

Inserdi suurus on vajalik ülekatte jaoks. See on eriti oluline just taustapildi või taustavärviga märkide puhul. Taustapilt ja/või värv peaks ulatuma inserdi suuruseni, muidu võib kenal värvilisel märgil olla valge serv.

2) Eelistame vektorgraafikas faile (ehk pdf ja svg). Adobe failid on head küll, kuid palume ikkagi need edastada pdf-ina. Loomulikult teeme märgid ära ka jpg ja png failidest (siis palume 300 dpi mõõdus). Wordist aga kahjuks mitte.

3) Märkide valmistamine on käsitöö ning seetõttu võib kujundus märgil nihkuda 1-2mm. Seega on hea mõte mitte panna serva midagi olulist ning vältida ümmargusi servajooni.

4) Trükkimisel kasutame CMYK värve, ehk siis Pantone koodidele vastavust (ja ideaalselt värvivastavust samuti mitte) ei saa me tagada ja erivärve (nt kuldne ja hõbedane) ei saa me valmistada.

Märkide nähtava ala ja inserdi suuruse mõõdud:

Märgi suurus Nähtav ala Inserdi suurus

25mm 23mm 31mm

32mm 30mm 41mm

38mm 35mm 51mm

50mm 46mm 61mm

59mm 55mm 70mm

25mm_n%C3%A4htav_ala_inserdi_suurus.jpg

Pane tähele!

Pretensioonide lahendamisel lähtume sellest, et meie tooted peavad vastama sellele eesmärgile, milleks neid tavapäraselt kasutatakse. 

Olulised kvaliteeditingimused on järgmised:

Rinnamärk on kinnitatav riidele ja paistab korrektne ca 1 meetri kauguselt - see on tavapärane suhtlemise kaugus teise inimesega meie kultuuriruumis. See tähendab seda, et väiksemad kriipsud-kraapsud märgikilel (mis tavaliselt tekivad sellest, et märgid on omavahel koos), pisemad trükitehnilised apsud (mis ei paista meetri kauguselt välja), märgi tagaküljel olevad defektid jms. on sellised probleemid, mis võivad küll vahel esineda, kuid mida me loeme normaalseks. 

Praagiks loeme märgid, mille kileserv "lokib" rohkem kui 1 mm laiuses, mille tagaküljel (mis sellest, et see ei ole meetri kauguselt vaadeldav) on toote kättesaamisel roosteplekid (rooste on mõnikord kiire tekkima, kui märgid on natukene niiskemas keskkonnas, tahame siiski, et teie märgid oleksid võimalikult korrektsed) ning mille kujunduses on olulised vead (kui need ei ole sellised, mis on tingitud värvigamma erinevusest või teie kujundusest). Kui märki ei ole võimalik riidele kinnitada (nt nõel on katki või ebakorrektselt paigaldatud, siis on ka see praak. NB! 25mm haaknõelaga rinnamärgi nõela peab mõnikord lahtisaamiseks teise käega kaasa aitama.)

Käepael on kinnitatav käele ning selle kujundus vastab tingimustele ja kokkulepitule.

Loeme praagiks need käepaelad, mille kujundus on nihkunud käepaelalt välja (välja arvatud siis, kui käepaela kujundus on suurem kui 17x200 mm) ja need, mille liimiriba on ebakorrektselt kinnitatud ning mida ei saa seetõttu kasutada.